| yonyskumpik a întrebat:

Buna Tpu....as vrea sa stiu cum sa slabesc rapid fara sa iau pastile.
Tot incerc sa slabesc dar nu prea reusesc sa obtin rezultatele pe care le doresc. sad
Am tot incercat:
-sa ma infometez,
-sa beau doar apa,
-am facut sport,
-nu mananc dupa ora 6 seara,
...Solutii de genul acesta, dar nu prea da rezultate.
Si ce este drept recunosc, mai consum de obicei dulciuri, sucuri.Dar ciocolata nu conusum!
Stiu ca ingrasa grav...
Am 13 ani, 1, 48 metri. si am putina burtica si picioare... dar eu vreau sa fiu slaba ca un schelet big grin, cum este Bianca Dragusanu.
Va rog dati-mi un raspuns rapid si eficient care sa dea rezultrate!
Cel mai bun raspuns primeste Funda :X :* :*
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Important! Nu este cazul să ţii diete deoarece pot avea efecte nedorite. De exemplu dacă acum slăbeşti 10 kilograme şi începi să mănânci din nou, vei pune înapoi 15 kilograme. Nu trebuie să te înfometezi. Este bine să slăbeşti câte puţin dar sigur.

Să vorbim în primul rând de alimentaţie.
Trebuie să ai un stil de viaţă sănătos.
Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Sportul are un rol important, de asemenea. Dacă ai posibilitate înscrie-te la sală la Aerobic sau la aparate.
Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

Mult succes!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La 13 ani te infometezi si nu mananci dupa ora 6 seara? Tu chiar vrei sa nu mai ai o dezvoltare normala a organismului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in crestere, da-o-n pisicile ma-si de silueta!
la 13 ani NU trebuie sa arati ca miss univers!
ursuletul de plus te iubeste in continuare asa cum esti! si cu un pic de burtica.
lasa-n p...la dietele. mergi pe regim alimentar, nu pe diete. lasa pe mai incolo slabitul.
FERICE DE CEI CARE MANANCA FARA SA NUMERE CALORIILE! 1 zice un proverb!
o zi frumoasa! traieste-ti viata! respectiv copilaria!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele! Nu te infometa!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Xpressurself a răspuns:

Incearca sa tii post negru in fiecare miercuri si vineri. insa cel mai bine fa sport, mergi la sala, alearga si fugi de baieti cand alearga dupa tine happy ajuta foarte mult sa fii fugarita putin.