| SimonneBX a întrebat:

as vrea si eu sa stiu ce mancati voi la micul dejun? Mi-e pofta de ceva nou, ce alte idei aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu a venit cam tarziu,dar sper ca e binevenit pentru data viitoarehee hee.Eu nu mananc la micul dejun(e un obicei pe care-l am de multa vreme).In schimb,foarte potrivite pentru aceasta masa a zilei mi se par cerealele cu lapte sau cu iaurt(in cazul in care sunt consumate cu iaurt,pot fi amestecate cu fructe proaspete sau uscate), paine(prajita sau nu)cu unt sau cu margarina(eventual cate un ou, de preferat fiert)+o cana cu lapte/ceai.In cazul in care consumi si oua la micul dejun, poti adauga la acesta si castraveti proaspeti si/sau rosii.Tot la micul dejun pot fi consumate branza, cascaval sau branza topita.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cozonac cu ceai sau imi fac un ou ochi cu branza topita, branza normala si rosii, cateodata adaug si costita

| Dianné a răspuns:

Eu mananc ori cereale cu lapte, biscuiti Oreo cu lapte, o portie mica de salata orientala, un sandwich cu snitel si salata verde, o cana de ceai cu felii de paine prajita cu unt si gem/dulceata. Sunt o gramada de variante, ai din ce alege. Iti mai recomand covrigeii la vrac, sau biscuitii digestivi, sunt satiosi. happy
Sper ca te-am ajutat!

| Minks a răspuns:

Eu nu mananc de dimineata, beau cafeaua + tigarea...fac cat un mic dejun! laughing

| Alvy a răspuns:

Vezi cum arata fiecare mic dejun din mai multe tari din lume, poate te inspira : http://bunadimineata.ro/micul-dejun/

| iixLoveKajenForever a răspuns:

Eu iti recomand un iaurt usor.sau niste fructe. poti sa le impreuni