| anonima188888 a întrebat:

Buna TPU, aseara cand stateam pe canapea si m.am asezat mai bine mi.a trosint soldul in zona coapsei, apoi am început sa simt o durere surda. azi ma doare tot asa surd si cand apas soldul. ce s-a întâmplat? pur si simplu m.am asezat mai bine pe canapea si s-a întâmplat nenorocirea sad nu am făcut vreun efort special. va trece de la sine? am 15 ani nu cred ca e ceva cronic la varsta mea, nu am avut niciodata vreun os rupt ca sa fie sensibilizat sau ceva de genul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic grav. Daca te deranjeaza durerea sau crezi ca devine mai intensa dai cu o crema de asta pentru articulatii, diclofenac e una din ele.
Daca nu ai probleme cand mergi sau faci alte lucruri nu ai de ce sa iti faci griji.
In ultima instanta mergi la un medic ortoped, dar nu cred ca e cazul la tine.
Sanatate.

| anonima188888 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! nu ma doare la mișcări, doar cand stau si cand ating dar nu mereu si e o durere slaba

4 răspunsuri:
| Ilincap a răspuns:

Nu...e normal și eu am pățit așa va trece de la sine

| anonima188888 explică (pentru Ilincap):

Mersi de răspuns

| anonima188888 explică (pentru Ilincap):

In cat timp ti.a trecut tie?