| AnonymusCeDrq2006 a întrebat:

Buna TPU. Aseara pe la 12 m-a luat o durere de cap, dar nu a fost problema,ca am luat un paracetamol si mi-a trecut. Problema este ca azi dimineata m-a luat din nou aceeasi durere de cap, care mi-a trecut fara sa iau nimic, iar acum dupa amiaza m-a luat din nou durerea, unde de data asta am luat paracetamol. Eu ma gandesc ca imi apar durerile astea de cap de la deshitratare. Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauze pot fi mai multe. Medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de cap pot avea zeci de cauze, de la cele mai simple precum:deshidratarea, la oboseala, nesomn, nemancare, consum de alcool sau droguri, tensiune arteriala marita, pietre la rinichi, pietre la fiere sau criza de colecist, cancere, samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi de la orice. Doctor

| Smmo a răspuns:

Dintii tai sunt ok? Mancasei ceva gras? Bausei ceva? Ti s-a mai intamplat si alta data?

| nevermind1234 a răspuns:

Poate e ceva hormonal, stres, astenie, dar dacă problema persista mai mult de 3 zile, mergi urgent la un medic.