| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, am o problema, ieri pe la amiaza, m-am pus in pat, dar nu stiu cum m-am pus in pat si mi-am sucit spatele, am zis ca nu e o problema mare, dupa vreo 5 ore, mai spre seara, m-a luat o durere de spate de credeam ca mor, nu mai puteam umbla, nu mai puteam ridica si sa ma pun pe scaun fara ajutoul lui cineva. M-am dus la urgente la spital si mi-au facut o injectie de calmare si mi-au dat niste medicamente (nu mi-au dat niciun unguent). In seara aia mi-a trecut cat de cat de durerea, puteam sa umblu si sa ma pun pe scaun. Dar astazi a inceput sa ma doara spatele iarasi, nu e chiar cum a fost aseara, dar nici placut nu e, acum stau pe un scaun de birou si nu stiu cum sa mai stau, m-am mai intins in pat dar tot degeaba, din cate am inteles cam o saptamana o sa ma tina durerile astea si nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lellytrry a răspuns:

Buna. Ai un fel de junghi in spate. Am patit si eu asta nu puteam face nimic ma tinea foarte tare am fost la urgenta si mi-au spus ca nu am nimic. Asta s-a intamplat acum 3 ani. Dar in cele din urma bunica mea a luat un albus de upu si mi-a cautat junghiu cu el incearca si tu si va trece in 1 zi sau 2.
pune pe cineva sa ia un galbenus de ouo si sa il separe de albus si sa il puna pe spatele sau si sa caute cu acel galbenus de sus pana jos cand el a gasit punctul dureros se va sparge si va trebui sa pui sare peste el si sa te infasori cu un prosop il pui inainte ca sa nu murdaresti patul si sa te poti lega imediat ce oul s-a spart.