| lonelyloser0 a întrebat:

De azi-dimineață am o durere nu foarte puternică la abdomen in dreapta. Mă doare când merg dar nu foarte tare. Nu am vomitat. Mi-a fost greata dar nu foarte tare, am făcut febră ușoară si am luat un paracetamol pe la 13:30 după-amiaza. Durerea nu s-au ameliorat e tot la fel dar mi-a scazut temperatura. Ce credeți că am? Durerea poate veni de la ovarul drept sau apendice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce credeti ca am? Spume

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este apendicita acuta.
Daca ai deja febra, mergi cu mama la spital sa te palpeze un chirurg, inainte sa se sparga apendicita.

| dannyel86 a răspuns:

Mergi la medicul de familie. El va determina, prin palpare, daca ai probleme cu apendicele si daca e necesara operatia.
Unele afectiuni de la spate iradiaza si in fata, de aceea e bine sa consulti un medic, pentru un diagnostic corect.