| Ema7112 a întrebat:

Astazi am mancat la ora 11 cateva bucatele dintr-un covrig, apoi la ora 4 am mancat o felie mica de paine neagra cu fasole verde (nu am terminat fasolea, am mancat decat jumatate din cat era in farfurie pentru. ca ma fortase mama) si am terminat de mancat la ora 4:44, dupa o inghetata de 85-86 calorii. Credeti ca este mult? *Fara jigniri*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Eu muream de foame cu cat ai mancat tu.

| gosh0108 a răspuns:

Buna Ema, in cazul in care vrei sa slabesti, nu conteaza asa mult cat mananci cat conteaza ce mananci. In special trebuie sa eviti atat carbohidratii cat si glucidele. Nu ar trebui sa te uiti pe eticheta la calorii de acum, ci la cantitatea de glucide din respectivul produs. In general este recomandata o doza de 30 -40 g de glucide in cazul unei diete. Succes!