| Ema7112 a întrebat:

Astazi am mancat la ora 11 cateva bucatele dintr-un covrig, apoi la ora 4 am mancat o felie mica de paine neagra cu fasole verde (nu am terminat fasolea, am mancat decat jumatate din cat era in farfurie pentru. ca ma fortase mama) si am terminat de mancat la ora 4:44, dupa o inghetata de 85-86 calorii. Credeti ca este mult? *Fara jigniri*

5 răspunsuri:
| InnocentSmile a răspuns:

Sincera sa fiu nu ma prea pricep la calorii,dar daca vrei intr-adevar sa slabesti nu trebuie sa te infometezi(chiar nu trebuie fiindca poti ajunge sa ai diferite boli din cauza aceasta).Ce iti recomand, ca sa slabesti, mult sport si sa mananci putin si des, cu mai putina paine, carne...incearca sa mananci mai mult legumehappy.Ai putea sa consulti un medic, daca nu esti multumita de greutatea ta, si sa intrebi ce ar trebui sa faci ca sa mai slabesti, dar orice ai face, nu te sfatuiesc absolut deloc sa te infometezi. Multa bafta! :*

| Ema7112 explică (pentru InnocentSmile):

Nu ma infometez, eu sunt anorexica iar de la un timp ma tot cert cu mama din cauza asta si mananc numai ca sa nu o mai ingrijorez, mie mi se pare mult ce am mancat azi fata de ce mancam, deci de aceea am pus aceasta intrebare.

| TrendyHedgehog a răspuns:

"Eu sunt anorexica" o zici de parca ar fi ceva normal.Anorexia e o boala! Vorbeste cu mama ta spune-i sa te duca la medic! Sa te infometezi nu e o solutie, daca corpul tau arata slab si frumos nu inseamna ca e si sanatos!

| Naяutσ a răspuns:

Frate pune mana si mananca! Nu e bine ca te infometezi, ce-ai zis tu ca ai mancat in ziua aia nu imi ajunge nici pe o masea dimineata laughing

Cati ani ai? Ce inaltime si greutate?

| bogdan56 a răspuns:

Http://bit.ly/16z9YMv Cateva sfaturi