| FloRinul420 a întrebat:

Bună TpU! Astăzi merg in club și de ieri am inceput tratamentul cu eficef 100 (cefixima) și să fim serioși nu merg in club ca sa beau apă și suc))) Interferează cumva alcoolul cu acest antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine fii tu serios. Normal ca interfereaza cu antibioticul. Ce cauti in club daca esti clasa a 9 a?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu mai mergi la club deloc, fiindca tratamentul ala se duce naibii, daca bei alcool pentru 2 zile.

Stai acasa copile, ca esti doar clasa a 8-a si nu ai ce cauta in cluburi, fa tratamnetul complet si corect, ca sanatatea este mai importanta decat clubul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alcoolul interfereaza cu orice antibiotic. Deci no no alcool

| dullcat a răspuns:

Buna.Cand iei tratament este indicat sa nu consumi alcool deloc. Poti sa faci totusi un efort si sa nu bei in seara aceasta.Sanse sa mai mergi in club vor mai fi, cu siguranta, dar prioritar e tratamentul, cel putin in perioada urmatoare.Am fost si eu in club fara sa beau alcool.Am supravietuit just fine.

| carevaescu a răspuns:

Be no stupid

Alchool + Antibiotic = no

Apa and Suc = good

| Fatwagienurse a răspuns:

Vine weekendul si trebuie sa faca lag toate NPC-urile peste tot prin oras