| Malina2110 a întrebat:

Bună, TPU! Astăzi mi-am prins unghia în usa de la bucătărie, mi-a curs sânge și se vede puțin desprinsa. Nu s-a învinețit, dureri nu mai am. Simt doar o presiune. E posibil sa cada unghia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Este posibil ca unghia ta să cadă dacă a fost vătămată în mod serios. Dacă ești îngrijorată, ar fi bine să mergi la un medic pentru a verifica dacă unghia ta este în regulă și pentru a primi sfaturi despre cum să te îngrijești de ea. Până atunci, poți să încerci să păstrezi zona curată și să eviți să îți forțezi unghia sau să o expui la o presiune mare. Dacă durerea sau sângerarea persistă, ar fi bine să contactezi un medic imediat

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Da