| IngerAlb a întrebat:

Azi am avut proba de viteza si am cazut. Simteam de dinainte si de saptamana trecuta ca ceva nu e in regula cu articulatiile mele. Nu mai am aceeasi flexibilitate ca odinioara. Mentionez ca am si slabit 22 de kg in ultimii ani. M-am lasat de sala cand am inceput scoala. Am 17 ani. Nu stiu de la ce poate fi. Acum 2 ani eram si grasunica si alergam mult si saream in lungime mult, dar acum sar si foarte putin. si totusi sunt mai slaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Asa-i la batranete!

| Lothar a răspuns:

Ai cazut pentru ca nu te antrenezi, e si normal din moment ce stai ca un stalp o perioada de timp, nu poti alerga la capacitate maxima
Flexibilitatea, capacitatile sportive se dezvolta doar prin antrenament
Nu trebuie sa mergi la sala sa alergi de 2 ori pe saptamana