| IonDistrugatorul a întrebat:

Bună TPU, azi am fost la KFC și am mâncat doua bucket-uri cu crispy și cartofi plus cola, crispy-urile eram cam picat, iar după 10 ore am mers la baie, după ce mi-am făcut nevoile am observat ca fundul meu ma ustura, mai exact anusul, este normal? Mie puțin frica ca nu vreau sa ma dau cu alifie de galbenele sau sa iau supozitoare. Dau fundă, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal, ai mancat picant, nu?
Asa se intampla tuturor celor care nu sunt obisnuiti cu mancarea condimentata mai puternic.
Nu trebuie sa iei nimci si nici sa te ungi cu nimic, doar sa te speli cu apa calda si sapun la poponet si va trece!
Pe viitor, nu mai manca nimic care-i picant sau ardeiat, ca tot asa vei patii!

4 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Mancarurile picante pot da aceste simptome care le-ai descris. Evita-le deci si daca nu dai cu crema, macar o igiena buna, spalat cu apa si sapun, ar fi obligatorii.

| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Este normal sa te piste deoarece corpul nu asimilează acele condimente picante. Zona aceea este doare sensibilă iar tu când dai adara acele substanțe te pușca. Nu e grav. Stai liniștit!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate fi normal asta in cazul in care ai mancat si ceva picant sau te-ai fortat la defecatie.

Bula
| Bula a răspuns:

Inca n-ai invatat?
Nu baga in tine tot ce "e la moda", dar nu stii ce este.
Intai traduce-ti si intelege ce contine meniul, dupa care poti comanda si manca. Altfel poate fi si mai rau...