| anonim_4396 a întrebat:

azi dimineata înainte sa ies din casa, mi-au iesit 2 pete roz pe obraji,cam am ajuns acasa eram toata rosie si ma manca puțin, acm roseala sa dus dar acele locuri sunt Putin prea albe decât tenul, ce as putea avea? De la caldura? Si ce ar trebui sa fac sa-mi treacă? (am 16 ani si de câteva zile nu dorm de canicula asta ) FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveBlueSky a răspuns:

Buna,s-ar putea sa fie o iritatie a pielii din cauza caldurii. Probabil ca ai tenul sensibil si s-a inrosit.Incearca sa te dai cu crema si fereste-ti fata de razele soarelui. Poti incerca sa te dai si cu o masca de fata. Daca in maxim 2 saptamani nu iti trece ar trebui sa vizitezi un doctor. Sper ca te-am ajutat!