| Iuuuulianaaaaa a întrebat:

Azi în pauza de masă mi-a curs sânge din ureche. Doar colega mea de bancă a știut asta pentru că îmi era frică că o să râdă cineva de mine... Ce credeți că mi s-a întâmplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HarleyQuinn a răspuns:

Ai putea să dai mai multe detalii?
Cam cât de mult ți-a curs? Poate te-ai zgâriat fără să-ți dai seama, verifică dacă ai vreo julitură pe-acolo.
Ai ceva dureri de cap, de ureche, febră sau ți-a curs așa din senin deși tu erai perfect ok până în acel moment?
S-ar putea să ai o infecție sau să te fi surzit ceva. În cel mai rău caz, ai cancer la ureche sau mai știu eu ce traumă, dar sincer mă îndoiesc de asta, șansele sunt foarte, foarte mici. Sper că nu te-am speriat cu asta. (spre exemplu, și eu avusesem la un moment dat o pată de sânge în interiorul gurii și am citit pe internet că ar fi cancer, dar pe naiba, doar îmi mestecasem din greșeală partea interioară a obrazului și s-a format o rană.)
Când te mai duci la școală, du-te la cabinetul medical și întreabă acolo. Dacă nu există cabinet medical sau cei ce lucrează acolo nu au fost de folos, vorbește cu părinții tăi și du-te la un medic.

| Iuuuulianaaaaa explică (pentru HarleyQuinn):

Mi-a curs timp de 5-10 minute. Da, eram ok până să-mi curgă sânge din ureche. Da, m-ai speriat... O să întreb.

| HarleyQuinn a răspuns (pentru Iuuuulianaaaaa):

Haha, îmi pare rău. Oricum cancerul la ureche e foarte rar și simptomele acestuia sunt foarte vizibile și 'agresive'. Sigur ar fi trebuit să le observi. Nu are rost să intru în detalii legate de acestea fiindcă e clar că nu le ai.
Orice ar fi, nu cred că e foarte grav.

| Iuuuulianaaaaa explică (pentru HarleyQuinn):

Era doar o bubă. acum nu mai am nimic.

| HarleyQuinn a răspuns (pentru Iuuuulianaaaaa):

Înțeleg, mersi că mi-ai zis! Mă bucur că e totul ok.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate te-ai zgaraiat cu unghia sau ceva? Fii atenta daca-ti mai curge si du-te la medic daca mai e cazul.