| BubleeessxD a întrebat:

bunica mea are hepatita c si astazi a simtit ca se misca ceva in zona ficatului, ( ca un copil dar nu este niciun copil ) laughing, este ceva in neregula? este de la ficat sau de la altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este fie o iluzie, fie o miscare a intestinului gros.

| TaviSMURD a răspuns:

Ficatul? nu crd am mai auzit chestii de astea cand erm in facultate si facem practica la camera de garda o femeie a vinit cu salvarea si se misca ceva in zona respectiva la o ecografie s-a depistat ca acel ceva era de fapt o tumoare maligna in hierfaza tipa avea o burta de ziceai ca e gravida a fost operata de urgenta si s-a extirpat tumoarea... nu vreau sa te sperii dar...

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/boli/hepatita-virala-c aici poti citi despre hepatita c si mai ales despre ce este sau nu in neregula.