| qRazvII a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema, am facut hepatita a acum 4ani si de un an am avut niste dureri in zona ficatului, am facut analize si mi-a iesit ca am ceva marit, habar nu am cum se numeste, mama mea a discutat mai mult cu medicul, mi-a dat ceva tratament si a zis ca nu este ceva grav, imi trecuse temporar, dar dupa 2-3 saptamani iar. Am mers iar la spital si am fost la un medic specialist, am facut toate analizele, cred ca tot ce tinea de ficat, si mi-a dat ceva medicamente pentru digestie, dar si acum simt in o mancarime si niste intepaturi usoare in zona ficatului, si o usoara apasare (il simt asa greu) + cand apas pe abdomen ( sub ficat ) se aude cum ar fi apa, acuma nu mai stiu ce sa cred, spuneti-mi la ce sa ma astept sad
Vreau sa precizez ca dimineata nu am nimica, nu simt nimica, doar spre seara am aceste probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te vada un medic, o ecografie ai facut? Poate ca nu este vorba de ficat, daca zici ca dimineata nu ai nimic, poate colonul fiind plin apasa pe ficat, si de aici durerea, asta e doar o părere, eu nu sunt doctor, si nu stiu, tu mergi frumos luni la meicul tau de familie, cere trimitere la specialist, si acolo vezi ce ai, ce varsta ai?

| qRazvII explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani, am facut si ecografie, si am uitat sa specific am mai mereu urina de culoare galben inchis.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru qRazvII):

Trebuie sa te vada un doctor, asta e clar, nu aici pe TPU se pun diagnostice si tratamente, doctorul in urma analizelor amanuntite va stii, deci nu m ai sta pe ginduri, si du te la doctor, esti băiat? De unde esti?

| qRazvII explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da sunt baiat, si sunt din Oradea

| J0B0MAT a răspuns:

Daca ai fost la medic si ti-a dat ce medicamente trebuie sa iei, te vei face bine, dar nu peste noapte.Nu stiu daca ai facut ecograf la ficat... daca nu ai facut ar trebui sa faci unul cat mai repede.Multa sanatate!