| JustaLittle a întrebat:

Care poate fi cauza unei dureri abdominale generale? Durerea nu este constanta, dar apare frecvent si este foarte puternica. Se simte acelasi tip de durere si in zona plamanilor, ambele parti. Am fost ieri si am facut radiografie si e totul in regula. Medicul de familie considera ca nu am nimic daca nu ma doare intruna (e putin ignorant, am facut acum ceva timp o forma foarte puternica de gripa, pentru care mi-a dat doar ceva paracetamol si ceai pentru tuse, am ajuns a 2 a zi la urgente)
Aveti idee care ar putea fi cauza? Nu are legatura cu ceea ce mananc, cat dorm etc (am eliminat pe rand acesti factori prin modificarea obiceiurilor)
Am timp abia saptamana viitoare sa ajung la programarea la un spital privat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Durerile abdominale pe care le ai pot fi de la virmișori intestinali. Îți recomand un gel de aloe cu gust de persici, special pentru copii și pastiluțe care elimină acești paraziți intestinali. Ambele produse sunt 100% naturale. https://www.comenziforever.ro/......eaches-ID4
https://www.comenziforever.ro/......thyme-ID30