| Everlasting a întrebat:

Ce pot sa mănânc in starea de voma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Ceiut neindulcit de menta, musetel, paine bine prajita, astea sunt cele mai inofensive, incearca si biscuiti fara crema

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Supe, ciorbe, lichide sunt cele mai indicate pentru starea asta! Insanatosire grabnica! happy

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Ceaiuri cat de multe si fructe (lamai, grefuri, porocale etic.), ceva acrisor te-ar ajuta pe tine.
Limonada iar te ajuta sa nu iti mai fie chiar asa rau.
Te pup! :*

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Lămâia poate ajuta la ameliorarea multor probleme de digestie, atunci când este amestecată cu apă fierbinte.
Consumată sub formă de ceai, lămâia vă poate scăpa de senzaţiile de greaţă, de arsurile la stomac.
Mult Succes!

| Florenta16 a răspuns:

Supa de legume, dar strecurata, bea lichide multe, si sticksuri cred, orez simplu, ceaiuri. Bafta, insanatosire grabnica si Craciun fericit!

| Rebecca123 a răspuns:

Ppai ca sa nu iti mai fie greata, bea zeama de lamaie, ia o pastila si apoi mananca ceva usor cum ar fi un mar acrisor, o portocala si dupa ce te mai linistesti incepe mancare

| MudvayneMurderer a răspuns:

Nu este recomandat sa mananci nimic. Trebuie sa mergi la un medic imediat.

| LooJ a răspuns (pentru MudvayneMurderer):

NU neaparat sa manance niste fructe.

| LooJ a răspuns:

In primul fructe.Grefe in special dupa ce iti linistesti putin stomacul, incearca cu niste biscuiti. Incet incet iti revine pofta de mancare, nu e nimic grav ti-ai dereglat putin stomacelul tongueAsa patesc si eu dupa o noapte „furtunoasa„ dupa ce amestec bauturile sunt gata, praf nici macar nu ma pot misca si am o stare de..ca..t dar nu mi lipsesc fructele din frigider.si in cateva ore sunt ca nou.

| PaolaS a răspuns:

Daca e vorba de intoxicatie atunci orez fiert (cu tot cu apa)..in a doua zi poti sa incerci niste covrigi cu chefir.a treia zi maninca putin din altceva. Biscuitii si piinea prajita nu se recomanda.hee hee

| IoanaBondar3 a răspuns:

Biscuiti simpli, sticks-uri, ceai de menta sau salcam.

| Na_Lore_1990 a răspuns:

Recomandat e sa mananci multe lichide. Supe.