| dunetzu a întrebat:

Buna TPU.Cred ca mai mult adresez aceasta intrebare fetelor)).Am nevoi timp de o luna sa dau jos un pic din kg.Va rog mult ajutati-ma cu niste diete sau tipuri de exercitii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna! Din prima iti recomand sa incerci sa alergi in parc macar jumatate de ora in fiecare dupa-amiaza sau dimineata, cand nu e asa cald, pentru a evita alte neplaceri, dupa care sa te hidratezi bine pe parcursul zilei cu apa plata (cel putin 2L). Uite niste exercitii pe care le poti face in caz ca nu vrei neaparat sa alergi: http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs, http://www.youtube.com/watch?v=2vmsF2njAfA si http://www.youtube.com/watch?v=7_CtXkZxH1o care sper sa dea rezultate daca le pui in aplicare mereu. Despre diete, ai putea incerca sa reduci grasimile si prajelile, dulciurile si bauturile carbogazoase oricat de racoritoare ar fi pe canicula de afara, precum si mancatul la ore tarzii. Mananca salate de rosii, castraveti, ardei, salata verde, salate de fructe pe post de desert, compot, sau un simplu fruct intre mese pe post de gustare. Eu as incerca dieta asta: http://www.slabsaugras.ro/......-4033.html pentru ca nu mi se pare foarte exagerata si poti diversifica: in loc de peste, mananci pui sau curcan la gratar, la micul dejun poti manca o salata de fructe, la gustarea de dimineata 1-2 felii de paine prajita si un ceai, impreuna cu exercitiile care ti le-am dat, cred ca ar da rezultate. Poti sa incerci si asa ceva http://dietedeslabit.info/......a-fulger/, sau pur si simplu cauti pe Google - diete de slabit (usoare/rapide/eficiente/sanatoase - ai multe variante), si acolo gasesti o groaza de alte diete care sa ti se potriveasca. Pa pa!

| dunetzu explică (pentru znstr):

Mersi mult))sper ca va avea efect))

| znstr a răspuns (pentru dunetzu):

Daca nu incerci, nu ai cum sa stii :p. Ia-ti si o minge de fitness si poti incerca sa te zbengui pe ea putin - si asta e miscare, asta daca nu ai dispozitie pentru niste exercitii mai complicate. Daca vezi rezultate, anunta-ma!

4 răspunsuri:
| Deliutaza10 a răspuns:

Mananca mai putin si fa multa miscare ...iti sugerez sa te duci la o sala de sport kiss