| irinusca264 a întrebat:

cred ca mi-a venit pentru prima data menstruatie. Ce sa fac? Mama e plecata la Bucuresti si vine maine asa ca stau doar cu tata si fratele. Sa ii zic tatei sau sa o astept pe mama? Am 12 ani. Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai nevoie de absorbante, trimite-l tatal tau sa iti cumpere sau poate gasesti unul prin lucrurile mamei tale

| irinusca264 explică (pentru mona):

Cum sa ii spun asta?

| mona a răspuns (pentru irinusca264):

Asa bine fara nicio jena[spune-i... tata am nevoie de un absorbant urgent si nu am, te duci sa imi cumperi?], cauta prin casa poate gasesti vata, pana dimineata e buna si aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În cazul de faţă ai nevoie de absorbante, trebuie să-ţi faci curaj şi să vorbeşti deschis cu tatăl tău, îi spui că ai nevoi, nu ai încotro.
Te pup!