| Nestiiutor a întrebat:

Bună TPU, cum pot face sa nu ma mai gândesc la mâncare? Tot la 2 ore în timpul cursurilor dacă nu mănânc burta parca o ia razna și începe sa chioraie din cale afara de tare, dar în weekend pot sa rezist și cu o felie de pâine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| flynn01 a răspuns:

Pleacă uneori și de la cap asta, cand îți amintești de frica aia de chiorăială, atunci o pornești, nu? Ai încercat să observi ce mananci în weekend și ce mananci și în timpul săptamanii? E indicat după ce mananci să nu bei imediat apă, fructe cu 30 de minute de masă și după masă, să mananci ușor, cumpărăți și Reflor Forte e foarte bun.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca e important ce consumi la micul dejun. Daca mananci putin sau nesanatos, organismul poate reactiona si ai senzatia sau chiar ti se face iar foame. Micul dejun trebuie sa fie consistent, sa aiba un efect de satietate.
Dorinta de a manca vine si pe fondul unei stari de stres, de anxietate. Gandeste pozitiv, iar corpul tau va raspunde tot la fe!

| Vântulalb a răspuns:

Te plictisesti la cursuri? Fii mai atent la ce se preda, implica-te in activitatea orei si vei uita de mancare,

| Nestiiutor explică (pentru Vântulalb):

Am activitate și răspund, am note mari dar aceasta problema o am de mai bine de un an dar acum fata de anul trecut e din ce în ce mai des

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

In weekend cel mai probabil ai activitate si nu te mai gandesti la mancare, insa fiind la cursuri este posibil sa-ti pierzi concentrarea, astfel gandul iti zboara la tot felul de lucruri, precum si in cazul tau. la mancare. Singura chestie care te-ar putea ajuta este sa incerci sa fii mai atent la cursuri si sa mananci inainte.

| Nestiiutor explică (pentru Dima_Alin_1998):

Am activitate și răspund, am note mari dar aceasta problema o am de mai bine de un an