| fetelerebele a întrebat:

Bunaaa vreau sa fa intreb daca e normal cate kg am eu? si daca nu cum sa ma ingras deci sunt in cl 7 si am 44 de kg e bine mentionez is inalta a 3 pe clasa la fete? mama imi zice sa ma ingras... dar nu stiu cum? si nu pooot sa mananc muult laughing)))))e comic unele fate din clasa se plang cas grase si euuuuu slabaalaughing)))))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sububu1234 a răspuns:

Pai greutatea normala la fete se calculeaza in felul urmataro de exemplu daca ai 1, 70 inaltime se ia ce e dupa virgula adica 70 si se scade 10 rezulta ca pentru 1, 70 inaltime o fata ar trebuie sa aiba 60 de kilograme.
Iar metode de ingrasat incearca sa mananci seara si sa consumi proteine.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intreaba la farmacie ce anume trebuie sa iei sa te ingrasi, poate iti va da vitamine sau sirop[poti consulta si un nutritionist]

| IsabelaIssa a răspuns:

Aici ai un calculator de greutate. http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

| Azµre a răspuns:

Depind cât de înaltă, spune-ne și nou!