| MiSeSpuneTyna a întrebat:

Cum pot sa scap de insomnii?Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lauriss86 a răspuns:

Daca nu e grav si nu se intampal in fiecare noapte bea o cana de lapte cald dupa ce ai facut un dus fierbinte,o sa te relaxezi si o sa dormi bine,daca ti se intampal frecvent du-te la doctor e posibil sa ai alte cauze, lipsa de melatonina din corp, o sa prescrie ceva cu melatonina si o sa treaca! bafta!

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Fixează-ţi o oră anume la care să adormi şi înainte cu 30 de minute de asta, în fiecare seară, aleargă/citeşte/fă ceva care să te epuizeze şi bea un ceai de levănţică, sunătoare, tei sau valeriană. Cu timpul te va lua somnul zilnic când se apropie ora respectivă...

| Holocaust a răspuns:

Mirosul de levănţică alungă insomniile.Ai putea încerca.

| Memecy a răspuns:

In primul rand Insomnia are o cauza, acea cauza trebuie identificata si tratata ( recomand un control de specialitate)

| gemeni123 a răspuns:

Eu ti-as zice sa iei somnifere dar mai intai du-te fai o vizita doctorului si vezi ceti spune poate iti da ceva sa dormi ceva pastile sau mai stiu eu cebig grin sper sa gasesty o solutie