| bombonica22 a întrebat:

Cum pot slabi in maxim 2 saptamani 3 kg? Eu am 14 ani jumate si am 1.61 inaltimea si 49 de kg as vrea sa ajung la 46 kg deoarece am facut,, pulpite" si burtica si trebuie sa merg la strand. Daca se poate sa imi spuneti anumite exercitii care stiti ca slabesc...iar despre alimentatie mananc destul de sanatos de 2 zile. Multumesc funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai daca mananci sanatos singurele exercitii care iti trebuie sunt, alergare dimineata si seara cate 30 de minute, sa faci cate 100 de sarituri de coarda pe zi, 50 dimineata si 50 seara, sau daca ai rezistenta sari coarda pana o sa transpiri de tot corpul iti va fi ud, si fa aceste exercitii pentru abdomen, site-ul pe care ti-l dau e foarte bun.il foloseste sora mea, e foarte sexoasa :)), poti sa mai studiezi site-ul poate o sa iti placa;) http://www.flatbellyprogram.com/ro/be/index.html#tabs-1, funda?

| bombonica22 explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Mersi mult chiar ma ajuta mult site-ul big grin mai sti si altele? cu exercitii pentru picioare.

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru bombonica22):

Pentru picioare nu prea stiu, dar poti incerca astea http://www.youtube.com/watch?v=uLIfN-31Bgs

21 răspunsuri:
| YLLL a răspuns:

Si eu de cateva zile tin dieta, mananc dimineata lapte cu cereale, sau 2 oua fierte, cartof fiert sau fulgi de porumb cu iaurt, si pe parcursul zilei fac sport si mai rod un mar, o nectarina. Pentru celulita poti sa te faci cu crema anticelulita sau cu zat de cafea si ulei de masline, si te infasori in folie alimentara. Poti sa te infasori si cand faci sport acasa. sau daca pur si simplu stai. Bea multa apa. Alearga.Sari coarda. Nu manca dulciuri, eventual un baton fitness. Nu manca prajeli, sucuri si chestii nesanatoase.Ca sa te motivezi, poti sa iti pui pe desktop o poza cu un model, si cand o vezi te gandesti ca vrei sa arati ca ea, te gandesti ca si hainele vor sta mai bine pe tine si vei intoarce priviri. :> Si acum iti pun aici niste linkuri de pe youtube cu exercitii care chiar ajuta: http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ pentru abdomen. http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4 pentru picioare. http://www.youtube.com/watch?v=f5RXxmdCwlY cardio picioare. http://www.youtube.com/watch?v=2vmsF2njAfA&feature=related aerobic.
Sper ca te.am ajutat! Bafta :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru YLLL):

Serios? tii dieta? si mananci fulgi de porumb cu iaurt?

mai bine iei o shaorma, cred ca ingrasa mai putin decat mizeria de fulgi de porumb + iaurt.

Cine va invata ma asemenea combinatii? CINE?

| YLLL a răspuns (pentru Cosmin86):

Am trait sa o aud si pe asta. nu am mai auzit pe nimeni spunand ca o shaorma ingrasa mai putin decat un iaurt dietetic fara grasime combinat cu fulgi de porumb.Deci daca tu slabesti cu shaorma, tot respectullaughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru YLLL):

Enjoy :
http://elibereazabestia.ro/domnisoara-grasa-si-fulgii-de-porumb-cu-iaurt/

Si da, pot slabi cu shaorma, daca mentin numarul caloriilor pe parcursul zilei sub 2500 ( sau daca iau shaorma fara cartofi si sosuri, doar carne si legume ).

| lumy4u a răspuns:

Eu am lsabit 6 kg in 3 saptamani,nu mai manca paine,prajeli,fast food,dulciuri,mananca la micul dejun un ou fiert si putin piept de pui fiert cu o rosie sau castravete sau ce vrei tu,sau un iaurt slab in grasimi cu cereale fitness,la pranz mananca o salata,cat vrei tu de mare,cu orice legume in ea, seara mananca pepene rosu, sau mar, nectarina, bea 2l de apa pe zi, e ft important, fa exercitii gen abdomene.cauta pe youtube''exercitii aerobic''', mergi cu bicicleta seara in parc, urca scari, pergi pe jos! funda? SUCCES! garantat vei slabi

| Cosmin86 a răspuns (pentru lumy4u):

Abdomenele sunt COMPLET INUTILE pentru slabit

cauta pe youtube''exercitii aerobic''', EXACT, cauta aia si o sa gasesti CU TOTUL ALTCEVA, NU abdomene.

| DushulRece a răspuns:

Aveti 10000 de intrebari de genul asta cu tot felul de grasi care vor sa slabeasca...sau invers. cauta in arhiva si o sa gasesti 100 de retete, nu mai puneti mereu intrebarea asta, sunteti frustrati?

| YLLL a răspuns (pentru DushulRece):

Cu ce te-a deranjat ea ca a pus intrebarea asta? N.am inteles. asa va bagati ca si chilotii in cur, in loc sa dati un raspuns folositor Poate nu i.a trecut prin cap sa se uite si la alte raspunsuri ci doar a pus direct intrebarea pe TPU.

| DushulRece a răspuns (pentru YLLL):

FOLOSITOR era sa nu mai scrie aceeasi intrebare, care a mai fost de 100 ori. Si voi care raspundeti de fiecare data sunteti niste roboti, nu ganditi? Pentru ce sa va mai obositi, e ca si cum te-ar intreba zilnic cineva cati ani ai, sau in ce clasa esti

| bombonica22 explică (pentru DushulRece):

Sunt multi prosti pe TPU.dar tu esti ...campionwinking Nu vrei nu raspunzi asa ca wave traieste in lumea ta de frustrati big grin

| DushulRece a răspuns (pentru bombonica22):

Doamne da tu chiar nu te vezi? CUm poti sa zici de mine ca sunt frustrat, cand TU esti o frustrata de aspectul tau, ca esti prea grasa ca nu stiu ce. Unii sunteti chiar bolnavi, nu va vedeti pe voi si ziceti de altii. Cand am sa intreb eu: cum slabesc, cum sa ma ingras, etc, atunci poti sa vb

| bombonica22 explică (pentru DushulRece):

Pai draga ...nu stiu cum sa iti zic dar tu nu ma cunosti pe mine la aspect... eu am zis ca am 49 de kgwinking la 1.61/62 la 14 ani jumate este chiar putin dar vreau sa mai slabesc la pulpe, nu inteleg prostia din capul tau ca sunt eu grasa, dar frustrarea se cunoaste si din scris big grinwinking o zi buna.

| DushulRece a răspuns (pentru bombonica22):

Da NU ma intereseaza cum esti, doamne, esti neinteresanta, poti sa fii slaba, grasa, cu picioare de pui sau de porc, ti-am zis doar ca intrebari de astea s-au mai pus de 1000 de ori, cauta in search luminatia ta

| YLLL a răspuns (pentru DushulRece):

Doamnee, daca fetei nu-i place cum arata, sau nu-i plac picioarele, si a pus si ea o intrebare pe TPU, vine sfarsitul lumii sau ce? este limita de intrebari pe TPU?laughing))sau nu mai poti tu dormi ca a pus intrebarea asta? Lumea se modernizeaza, pe zi ce apar alte metode de slabit, si poate nu a gasit alte raspunsuri folositoare si a vrut mai multe pareri. Mai bine nu te-ai baga in chestii de fete laughing.

| YLLL a răspuns (pentru YLLL):

Pe zi ce trece*

| DushulRece a răspuns (pentru YLLL):

Am fost scouterul lui Catalin Botezatu in tinerete, crede-ma, chestiile DE FETE sunt mai aproape de mine decat de tine.

| bombonica22 explică (pentru DushulRece):

Si eu am fost sora de cruce a lui michael jackson sad saracu' a murit.

| DushulRece a răspuns (pentru bombonica22):

Revino-ti te rog copile... Pot sa iti fiu tata

| bombonica22 explică (pentru DushulRece):

Un om de-al lui,, bote'' ar fi cu scaunul la cap si nu s-ar lua sa raspunda la toti ''copilasii'' dupa aici oke?winking asa ca minte in alta parte ca pe aici nu merge. Hey copile de 11 ani revinoti cu,, dusul rece '' ca un adult nu scrie cu -sh- oh go on pa-pa.
Copii cu lipsa de ocupatie care se cred staruri intre patru pereti big grin