| joghu22 a întrebat:

Dacă elimin fast-food-ul, pâinea, dulciurile și sucurile și dacă beau doar apa plata și mănânc fructe și legume și mâncăruri slabe, fac sport 30 de min pe zi, pot da jos grăsimea intr-o luna? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. Dar ar trebui și sportu să-i crești constant intensitatea și durata ca să cotinue să fie eficient.

| RAY a răspuns:

Si apoi iar o sa manci dulciuri, sucuri si iar o sa te ingrasi la loc ca toti care urmeaza diete

| sierra1 a răspuns:

Wow, ajungi top model!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de cantitate.

| RoCkKiD a răspuns:

Raspunsul scurt e nu.

Raspunsul lung e ca depinde cata grasime vrei sa dai jos, vreo 4 Kg e posibil, ai mult ...greu si nesanatos.

In plus dieta ta nu garanteaza pierderea greutatii, e doar mai sanatosa, conteaza si cat o sa mananci din mancarurile alea "slabe".

| JicaContra a răspuns:

NU
iti trebuie cel putin 9 luni daca esti destul de gras
insa dupa aia poti fi top model:

https://www.youtube.com/watch?v=ijsu8GFZBTg

acolo spune cat i-a luat sa ajunga de la grasut la guardian of the galaxy

| MaryMaria333 a răspuns:

Clar ai sanse daca te reti de la mancaruri grase, dulciuri... Si multa miscare, sa se produca arderile. Daca ai ambitie reusesti! Succes.

| Reghqen a răspuns:

Nu poți să planifici o lună exactă, dar cu o dietă bună o să ajungi la rezultatele dorite în scurt timp, cu toate astea dacă ai ambiția să slăbești și să faci tot posibilul să ajungi la obiectivul dorit.
În general o alimentație sănătoasă și echilibrată combinată cu activitatea fizică, în special alergatul, o să te menții în formă, însa ți-am spus, trebuie ambiție deoarece nimic nu se obține pocnind două degete.

| AndreiCraiova a răspuns:

E discutie lunga. Ia-le pe rand. Daca scoti mare parte din ce ai zis tu, rezultate sigur se vor vedea. Important este sa pastrezi ritmul si sa ai mesele regulate. Nu uita de somn, odihna e foarte importanta.