| AmaToaRea a întrebat:

daca iti apar niste chestii micute pe sfarcuri si albe inseamna ca esti insarcinata? Mi-a zis cineva ca se formeaza canalele de lapte e adevarat? alte semne de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Sarcina trebuie sa fie insotita de multiple semne. Trebuie sa iti simti sanii mariti, durerosi poate, mameloanele mai colorate si mai moi, mai sensibile. Canalele galactofore se formeaza un pic mai tarziu. Fa-ti un test de sarcina sa fii linistita, dar eu zic ca e devreme sa intrii la banuieli. Ai avut contact sexual neprotejat, cu ejaculare in tine?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E adevarat, dar apar in ultimul trimestru de sarcina, cand stii de mult ca urmeaza sa ai un copil.
Primul semn de sarcina este obligatoriu lipsa unei menstruatii normale. Alte semne apar dupa 1-2 saptamani de la data calculata a menstruatiei care n-a mai venit normal si sunt somnolenta, balonare, senzatie de disconfort la mirosuri puternice (dar multe femei nu au astfel de semne in primul trimestru de sarcina)

| DNSK a răspuns:

Nu au cum sa se formeze, ele exista si acum cat nu ai ingeras

| AmaToaRea explică (pentru DNSK):

Pai pana acum o luna nu existau ...mentionez ca trebuia sa imi vina menstruatia de pe 7 decembrie

| DNSK a răspuns (pentru AmaToaRea):

Stai k intra prietena mea pe contul meu, si-ti explica ea

| AmaToaRea explică (pentru DNSK):

Astept...

| DNSK a răspuns:

Buna.In primul rand, ai menstruatie?

| AmaToaRea explică (pentru DNSK):

Pai acum numai am ...trebuia sa imi vina pe 7 si nu mi-a venit

| AmaToaRea explică (pentru DNSK):

Mersi pentru raspunsuri.Am facut 2 teste si au iesit pozitive amandoua happy

| DNSK a răspuns (pentru AmaToaRea):

Sarcina trebuie sa fie insotita de multiple semne. Trebuie sa iti simti sanii mariti, durerosi poate, mameloanele mai colorate si mai moi, mai sensibile. Canalele galactofore se formeaza un pic mai tarziu. Fa-ti un test de sarcina sa fii linistita, dar eu zic ca e devreme sa intrii la banuieli. Ai avut contact sexual neprotejat, cu ejaculare in tine?

| DNSK a răspuns:

Urmareste daca ai greturi dimineata, oboseala, somnolenta, dar e prematur sa te gandesti la o sarcina. Poate ti-a intarziat de la stres, stai calma. Fa un test totusi. Succes!

| DNSK a răspuns:

Vad k te-o descurcat! bafta mare!

| Roxana121 a răspuns:

Prostii nu-i adevarta de fel, adica din cite stiu eu.

| DaniAdrian a răspuns:

Depinde daca si-a dat drumu in tine atunci poate exista riscul de a ramane insarcinata daca nu inseamna ca ti-au aparut doar niste simple puncte albe.