| Nastase_Cristina_1994 a întrebat:

Daca nu mananc o saptamana intreaga nimic, cam cat slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristalHeart a răspuns:

Hai sa iti explic cum sta treaba.Atunci când organismul nu mai primeşte mâncare, începe să consume din rezervele de zaharuri. Ficatul şi muşchii păstrează glucoză – sursă principală de energie – sub forma de glicogen, care poate fi convertit în glucoză. Atunci când se termină şi acest combustibil, corpul atacă rezerva de grăsimi. Apoi începe să consume din proteina ​​reciclată din sistem şi mai ales pe cea din muşchi, transformând-o în energie.Totusi e un pret foarte mare pentru organism, deci ti-as sugera sa nu faci asa ceva, incearca sa reduci din grasimile si zaharurile pe care le mananci si sa incepi sa mananci carnea si legumele fierte.O sa slabesti mult mai sanatos.Bafta; o3

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De slabit, slabesti dar ajungi in spital la perfuzii, nu iti recomand sa faci foamea

| Carmen100 a răspuns:

Nu e deloc bine ce vrei sa faci. Daca vrei sa slabesti fa sport si mananca sanataos da in nici un caz nu te infometa. Pot aparea probleme

| τττ a răspuns:

Nu te înfometa.

Răspuns utilizator avertizat
| ѕмιℓєє a răspuns:

Nu fă asta, pentru că îţi va fi foarte rău,

http://www.tpu.ro/......dau-funda/

O zi frumoasă!

| LadyDeny a răspuns:

Fa-ti abonament la sala sau alearga zilnic si manaca mai putine dulciuri si fast food, manaca zilnic macar 2 fructe si legume si redu consumul de paine. Nu te infometa nu vei slabi ci vor aparea alte probleme

| Nastase_Cristina_1994 explică (pentru LadyDeny):

De fapt, daca nu mananci o saptamana intreaga nimic, dar absolut nimic, slabesti 5 kg!

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| SukyViBritania a răspuns:

Buna Cristina. Iti zic din propria mea experienta sa nu te infometezi. Eu am facut la fel, m-am infometat cam 6 luni si am slabit in jur de 13-14 kg, dar am ajuns la spital si am stat internate 2 saptamani. In primul rand daca te infometezi nu dai jos foarte mult din grasime, dai jos din masa musculara. Dar pana la urma e corpul si organismul tau si faci ce vrei... Daca nu mananci o saptanama slabesti in jur de 600 de calorii.

| anedreaeaaa a răspuns (pentru SukyViBritania):

Papusa tu realizezi ca doar un iaurt are 50 de calorii? Indiferent ce ai manca zilnic pui macar 200 de calorii din mancare. Auzi, cica 600 de calorii din 8000 de calorii dintr-un kg intr-o saptamana... Daca nu mananci o saptamana dai macar 2 kg jos =.="