| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
De 2 luni sunt foarte trist si nu pot sa scap de starea asta, trebuie sa recunosc ca sunt foarte stresat din cauza scolii dar chiar daca sunt in vacanta tot groaznic ma simt si poate mai sunt si alte motive pe care nu le stiu.
Cum as putea sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaDuSH a răspuns:

Fa orice, interactineaza cu oamenii, cunoaste oameni, asculta-i, povesteste-le, mergi la voluntariate, ocupa-ti timpul cu orice Impune-ti tu sa ai o stare positiva, energica. Bucura-te de lucrurile mici din viata.
Dimineata cand te trezesti scrie pe-o foaie 30 de lucruri care-ti plac, in fiecare zi sau nu 30, 20, 10, 5, cate vrei tu, analizeaza ziua la sfarsit si da-i o nota, gandeste-te ce-o mers prost, ce-o mers bine. Nu mai sta sa te gandesti la trecut, nu-ti fa scenarii "daca fac asa..." "daca se intampla aia...", fii spontan, asuma-ti riscuri.
PUR SI SIMPLU FII FERICIT FARA MOTIV PWP :*

1 răspuns:
| Clorox a răspuns:

Nu mai lupta cu ea, imbratiseaz-owinking
O sa inveti sa fii fals si sa zambesti, nu prea scapi de ea, o sa fie parte din viata ta!