Întrebare recomandată | Night2 a întrebat:

de 3-4 ani de zile mi-au crescut "sfarcurile" toti baietii mi-au spus ca e trecator,asa se face, dar am stat 3-4 ani nene si tot nu scap de ele, mi-e rusine sa port un tricou stramt etc., cand ma duc la mare / piscina, mi-se face frig si ele se micsoreaza. dar vara cand e cald afara si stau sa fac plaja nu pot. ma fac de ras.

- Sunt baiat, am 17 ani, 70-75 kg ~~, 1.85 ~.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Nu mai face laba..scz ca iti zic dar nu te mai masturba

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu zic sa mergi la un medic endocrinolog, sa nu fie ceva dereglare hormonala, altfel nu stiu ce sa iti zic din pacate. daca baietii zic ca e trecatoare, poate au dreptate si mai ai nevoie de putina rabdare,

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pubertatea incepe cam dupa 13 ani si poate dura cam pana in jurul varstei pe care o ai. Poate fi mai scurta si mai dureroasa, ori ceva mai lenta si pe o perioada mai lunga de timp. Poti merge la medicul de familie, care ori te poate lamuri, ori v-a constata necesar sa-ti dea trimitere la endocrinolog.

| mady03 a răspuns:

Eu cred ca e dereglare hormonala! Du-te la medic, el stie cel mai bine ce se intampla cu tine!winking

| Sessionn a răspuns:

Daca asta e natura corpului tau nu ai ce face..totusi un remediu ar fi acela de a merge la medic si poate iti da niste creme sau niste masti care iti exfoliaza pielea dand astfel jos unu sau doua straturi de piele..mult noroc happy

| Padureanu_Miruna_1994 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa mergi la medic