| DannyNick a întrebat:

Salut,
Sunt baiat am 18 ani, 1.85 inaltime, 90kg si cred ca am ginecomastie. Sanii mei arata ca de femeie(nici chiar asa de mari dar nu sunt normali), sfarcurile sunt mai mari.De obicei cand e cald sunt foarte alungiti dar cand e frig revin aproape la normal.Am asa de vreo 3 ani.Chiar este ginecomastie? Exista si o alta posibilitate in afara de operatiea?(Va rog sa raspundeti fara a glumi la intrebare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valy_9268 a răspuns:

Stai m-a linistit ca nu ii ai mari, daca tie frica de operatie, du-te la sala, trage de fiare si iti cresti si iti accentuezi muschii, ti modelezi cum vrei!

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca consumat carne injectata cu hormoni de crestere.
Am auzit de fetite de 6 ani care au sanii ca cele de 16 deoarece au consumat carne de la crescatorii grabite sa faca profit.
Si la vaci le dau ceva ca sa faca 60 de litri de lapte pe zi.

| DannyNick explică (pentru anonim_4396):

Nu consum carne...sunt vegetarian, poate alt aliment?

| DannyNick explică:

Stiu ca sunt gras, dar am mai vazut si alte personae de varsta mea mai cu 'greutate' si nu aveau asa...adica la cei grasi se lasa in jos, la mine sta inainte drept.Asta este problmeba

| valy_9268 a răspuns:

Faci cumva haltere?

| DannyNick explică (pentru valy_9268):

Nu fac haltere desi o sa ma apuc in vara de sala si alergari pentru a slabi si a pune muschi

| valy_9268 a răspuns:

Atunci nu vad cauza!

| valy_9268 a răspuns:

Du-te la un consult!

| DannyNick explică (pentru valy_9268):

O sa ma duc, am gasit si niste fotografii cu niste tipi care au fost la operatie si cam asa am si eu http://www.chirurgie-estetica.md/......astie.html Dar mie nu imi place gandul de operatie, ma gandeam ca poate exista si alta modalitate

| DanXtrem a răspuns (pentru DannyNick):

Stai linistit! Si eu cand eram de varsta ta tot asa eram! Merge mana in mana cu greutatea! Slabeste si du-te la sala!
Nu te speria boala asta e rarawinking

| DannyNick explică (pentru DanXtrem):

Ok o sa fac sala in vara, dar totusi ca sa fiu sigur cred ca o sa trec si pe la medic.Deocamdata nu am destul timp

| valy_9268 a răspuns (pentru DannyNick):

Du-te la medic, da daca te apuci de sala apucate deacu, ca e munca ca sa iti cresti muschi, sa nu crezi ca daca mergi odata la sala gata, s-a rezolvat, trebuie sa tragi in forta de fiare, o zi tragi, o zi odihnesti, ca muschi sa se refaca, si consuma multa carne si produse ce contin multe proteine, lapte branza, oua, carne, soia, si sa ai multe mese pe zi, imediat dupa antrenament poti face un sheic din doua masuri de prafuri proteice luate de la farmacie, masiv mas folosesc eu, si e bun, pui cate 2 masuri intr-o jumate de litru de apa sau lapte, si bei imediat dupa sau in timpul antrenamentului, si daca faci intocmai ce ti-am zis, in 1-2 ani ajungi pe jumate cat ala, da frate, trebuie sa tragi, nu sa te jogi, cu greutati mari!

| DanXtrem a răspuns (pentru DannyNick):

Sanatate-a este pe primul loc! Trebuie sa ai timp, sanatatea este mai presus de oricewinking Nu te panica si stai linistit!

| valy_9268 a răspuns:

Asta din imagine nu-i are mari? https://www.google.ro/......https?/url

| DannyNick explică (pentru valy_9268):

Intr-adevar dar el ii are musculosi este o diferenta intre aceia si acestia https://www.google.ro/......ps?/search
Am vazut niste imagini cu operatii cum te taie acolo si scoate ceva...un fel de carne care nu ar trebui sa fie acolo

| DannyNick explică (pentru valy_9268):

Din cate am gasit pe internet si Arnold Schwarzenegger impreunta cu alti actori au asa ceva, dar datorita muschilor nu mai este asa vizibil.Deci e clar, operatia costa si mai imi este si frica asa ca trebuie sa bag multa sala

| valy_9268 a răspuns (pentru DannyNick):

Uita-te mai sus la mesaje, si vezi ca asta am zis si eu, ferestete de operatii, ca nu-s bune, bagate la sala!

| valy_9268 a răspuns (pentru DannyNick):

Si trebuie sa faci multe tipuri de exercitii, la sala este un antrenor, cerei ajutoru sa te antreneze, ca de aia e platit!

| valy_9268 a răspuns:

Normal ca ii are musculosi, de aceea ti-am zis sa mergi la sala, ti faci musculosi, si problema dispare!

| valy_9268 a răspuns:

Si sa nu comfunzi pudrele proteice cu steroizi! borcanele acelea de proteine nu sunt steroizi,

| valy_9268 a răspuns:

Nici un raspuns castigator?