| CiobanuAndreiv66M12 a întrebat:

Bună TPU, de 3 zile ma confrunt cu febra, dureri de stomac și nu pot manca nimic, ca după 30 de minute dau afara cu scaun apos. Părintii mei nu vor sa ma lase la spital, le este frica sa nu apuc covid 19... ce ma sfătuiți sa fac?=(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la spital, ca poate fii avea apendicita acuta, care neopearta imediat, da in septicemie si mori.
Daca ai deja febra si dureri, mergi de urgenta la spital!
Imi pare rau sa-ti spun, dar parintii tai sunt niste cretini, care te tin in stare grava acasa pana mori.
lasa naibii covidul ca ce ai tu acum este mult mai grav...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești deja suspect de covid.

| Gligore2000 a răspuns:

Covidul este floare la ureche pe langa ce ai tu acum.

| Dariaantonia a răspuns:

Buna. Eu te as sfatuii sa consulti un medic, medicul de familie prima data apoi cu siguranta te trimite unde trebuie, sigur ca in situatia actuala este nevoie sa te vada un medic de specialitate, sunt multe cauza care au ca simptom, cele descrise de tine si sunt destul de severe. Febra nu apare daca in corp nu exista o infectie mai ales dat fiind faptul ca te simti rau, ai dureri de stomac si diaree. Trebuie sa te vada un medic.

| lonelyloser0 a răspuns:

Te rog sa le spui părinților tăi să lase mizeriile astea cu covid că ei nu o sa te bage in același salon cu bolnavii de covid. Stai liniștită. Mergi de urgenta la spital poți avea apendicita acuta si netratata la timp poate provoca peritonita care poate cauza moartea pacientului. Nu e de glumit cu apendicita.