| MizukiChan a întrebat:

De 3 zile ma doare un os al cefei. Nu stiu daca e corect cum spun dar nu gasesc alte cuvinte prin care sa ma exprim. Atunci cand intorc capul in dreapta si in sus ma doare groaznic. In rest orice miscare as face inafara de in dreapta si in sus nu ma doare deloc. Atunci cand imi masez ceafa ma doare foarte tare osul acela. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Ori te-ai lovit ori e de la somn. Dormi fara perna cateva zile te va ajuta.

| Okkultist a răspuns:

Cauzele pot fi multiple ca:
-Leziuni
-Tensiune
-Postura incorecta in timpul somnului
Multi au venit la medic spunand ca-i doare burta si de fapt era splina...
Va sugerez sa adoptati o postura fara perna pentru ca coloana dumneavoastra sa fie dreapta, si sa nu dormiti pe amteriale foarte moi, acestea deformeaza coloana vertebrala in timp.
De asemenea va sugerez calmitate
Si daca nu se poate,. va recomand consultul medicului de familie!
O zi frumoasa :'D