| Jublie a întrebat:

Am niste dureri puternice de ceafa in dreapta. Mai exact, ma doare cand aplec capul, incerc sa-l intorc sau sa il misc. Uneori imi amorteste, alteori pogneste puternic. Am asta de vreo luna si ceva. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emonika98 a răspuns:

In primul rand sa iti masori tensiunea arteriala, apoi, daca este normala, sa faci o radiografie de coloana cervicala, pentru a depista o eventuala spondiloza cervicala.

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Sigur te-a "tras curentul".
O sa iti treaca, nu iti face asa mari griji.Stiu ca simti un disconfort in locul acela.Maseaza-te cu un unguent(asta ca sa nu inghiti antiinflamatoare care stii ca ataca ficatul si inima).Iti recomand un lioton-gel.Sanatate multa!

| BogdanPunct a răspuns:

In general astea sunt simptomele meningitei...
Ai fost cu capul ud pe afara in ger?
Mai ai si alte simptome?

| thevilake a răspuns (pentru BogdanPunct):

Astea sunt simptomele meningitei? Daca avea meningita ( ceea ce nu are ) de o luna fara sa se trateze crede-ma ca nu mai scria ea pe TPU acumwinking
Apropo, meningita nu se face de la "stat cu capul ud in ger"... Documenteaza-te inainte de a posta.