| izabelamnr1 a întrebat:

Buna TPU de 4 zile ma doare rau sub sânu stang la inceput era o nimic toata acu abia respir si durerea este nonstop, mi am luat si tensiunea acum si e scazuta sub 10! parere ce as putea face si ce ar putea fi? abia luni pot merge la medicul de familie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Ai putea chema salvarea.

| MrAM a răspuns:

Ar putea fi o angina pectorala avand in vedere ca e in partea stanga, ar putea fi o afectiune la plamani, afectiune la inima, afectiune la san, ar putea fi o intindere a muschilor intercostali, si multe alte chestii. ideea e ca nu putem determina asta fara consultația unui medic.

| MihailoviciS a răspuns:

Ori o angina, ori în cel mai rău caz începutul unui atac de cord... Doamna, nu glumesc, fugiți in momentul acesta la medic, dar acum!