| anonim_4396 a întrebat:

De aproape 5 luni tot am dureri in burta in partea dreapta in zona apendicitei.
Am fost internata de doua ori in spital cu motivul ca sigur este apendicita, dar nu a fost asa.Nu a fost imflata + ca nu am avut febra,doar dureri de cap.
Insa, problema este ca durerile se duc si pe picior in jos pana la genunchi.Medici mereu spun ca poate e apendicita, dar deocamdata nu au gasit nimic. Ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Internata in spital de doua ori si nu si-au dat seama de unde provine durerea?
Dubioasa treaba.
Fa-ti un control cap - picioare si nu iese in regula sa intre mai "adanc" in cercetari.

Sanatate!

| SuperChocoCherry a răspuns (pentru DraudeS):

Au facut mai multe teste si au gasit intoleranta la lactoza.
Oricum va multumesc mult!

| DraudeS a răspuns (pentru SuperChocoCherry):

E bine ca ai remediat problema.

Sanatate!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate ai afectat ovarul!
Mergi la ginecologie.
Pa, pa.

| SuperChocoCherry a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Am fost. Am facut pana acum 5 ecografe, dar totul este perfect sanatos.
Oricum, multumesc.

| Liviu4you a răspuns:

Trebuie sa stii ca apendicele nu se afla intotdeauna in partea dreapta-jos a abdomenului; poate fi de exemplu si in stanga la unele persoane. Ca sa-ti dai seama ce problema ai putea avea, gandeste in felul urmator: ce se afla in zona in care te doare (intestine, noduli, ovar, nerv, etc.); apoi incearca sa localizezi durerea si sa-ti pui un diagnostic. Sanatate!