| Tudor_2273 a întrebat:

De aproximativ 2 luni am o problema. Simt sub coaste in partea dreapta ca pocneste ceva cand apas. Am balonari si cand alerg simt zona respectiva ca si cum m-ar presa ceva. Pocnetul nu il inteleg, nu ma doare dar cand apas simt ca ceva se misca acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Medicul de familie?
schimba medicul in cazul in care nu este pe placul si asteptarile tale!
cere trimitere la specialisti

7 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Apendicita,ficat,bila
mergi la doctor la un control amanuntit

| Tudor_2273 explică (pentru Q69):

Apendicita nu mai am. Simt durere acolo in special la efort, de ex. la sala cand alerg, apare o durere in partea dreapta ca o presiune parca ma strange ceva.

| Q69 a răspuns (pentru Tudor_2273):

Durerea la efort poate fi daca ai o afectiune la ficat
ai consumat produse pentru sala ceva?

| Tudor_2273 explică (pentru Q69):

Nu, la ficat nu am nimic, mi-am facut analize. Ce nu inteleg (pe langa durere) de ce simt ca pocneste ceva cand apas acolo. Nu doare doar pocneste ca si cum ar fi o coasta.

| Q69 a răspuns (pentru Tudor_2273):

Multe afectiuni ale ficatului nu apar in analizele generale!
mai exista si asa numitele hepatite ascunse...pentru care se fac alt fel de analize
nici tu nu mai sti ce vrei...balonarea si durerea sub coaste nu poate fi coasta!
ai zis de sala..am intrebat daca iai ceva produse pentru sala si nu ai raspins... am intrebat ca multe afecteaza in timp ficatul

| Tudor_2273 explică (pentru Q69):

Nu iau produse pentru sala. Nu sunt fumator si nu beau alcool. Problema e ca simt ca o presiune in partea dreapta, sunt balonat si constipat. Am fost ieri la un medic care mi-a spus ca nu am nimic - nu pot lua de bun ce mi-a spus pentru ca se vedea ca nu prea avea chef de meseria de medic in ziua respectiva

| potyboss a răspuns:

Nu este nimic grav cresterea funda?