| TuttyFk a întrebat:

astazi dupa ce m-am ridicat de la masa m-a luat o ameteala nu puternica usoara si mai rau era cand steteam jos. am lipsa de calciu? am si mainile decojite la lipsa de calciu ce simptome ma mai astept a si precizez ca ma is si cu rau si stari de panica pentru ca ma sperii usor cand e vorba sa am eu cv. cat de usor ar fi laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să mă aștep eu ca tu să mergi la medicul de familie pentru un set de analize.
Pa, pa.

| mdaria a răspuns:

O lipsa este - lipsa de calciu, de fier, de ceva. Daca vrei sa-ti revii, incearca sa mananci macar o saptamana fructe si legume crude, branza, lapte de la tarani (nefiert e cel mai indicat), susan neprajit, alune, nuci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu siguranta este din lipsa de calciu sau o anemie.
De cand nu ti-ai m-ai facut analize complete de sange?
Ar fii cazul sa faci.
Te pup!

| TuttyFk explică:

Si precizez ca a, exagereat aseara rau cu zaharul am mancat zahar gol. multstraight face