| Liv_5269 a întrebat:

De cateva zile am acelasi vis. mi se pare putin ciudat si am cautat pe net ce inseamna dar nu prea am gasit...Deci am visat ca imi cad dintiilaughing. Da stiu e putin ciudat dar vreau sa stiu ce inseamna...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PhaseMorphXR a răspuns:

Nu inseamna nimic draga mea, visele sunt doar vise (per say), gandurile si preocuparile si grijile din timpul zilei se pot uneori asimila si manifesta prin asemena vise, e un mod al creierul de "a face curatenie" la locul de munca, dupa o zi de activitate.
Ocupa-te cateva zile de ceva diferit/interesant si visele se vor schimba fara doar si poate... iar apoi le vei uita si altele iti vor umple memoria, pe moment, si asa mai departe...

5 răspunsuri:
| urgentr a răspuns:

Ori e o presimtire care se va intampla
ori ai citit o carte sau ai vazut ceva de genul[o reclama etc.]
ori mancai dulciuri si ti-a spus cineva cA O sa Iti cada dintii
ori ti se pare ca ai dinti urati si vrei sau crezi ca o sa iti cada
ori ti se misca si in somn zici ca iti cad

funda te rog mult de tot
please

| MimiPopescu a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acest lucru. Sa vizez ca imi cad dintii. Acest lucru se intampla pentru ca esti preocupata de dantura ta si de igiena lor. Probabil ai fost recent la dentist si ti-a spus ca orice dentist ca trebuie sa ai mai multa grija de dintii tai ca de' nu o sa ai probleme mai grave. Aceasta e parerea mea. Poate cineva va veni cu o parere mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand visezi ca iti cad dintii.conform traditiei populare nu e bine. Eu consider ca nu trebuie sa iei in considerare, e un simplu vis de noapte. Toate cele bune!

| dany5555 a răspuns:

- urâti, stricati, cazuti, murdari, rupti - riscul de a-ti strica imaginea personala, reputatie stirbita, teama de a face impresie proasta întro situatie importanta, timiditate, neimplicare, retragere de teama de a nu fi la nivelul asteptarilor altora; neîncredere în fortele proprii; teama de a-ti exprima parerile;

http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-dinti-v426.html

http://www.vise-interpretare.ro/vise-imi-cad-dintii

http://www.dezlegareaviselor.ro/visuri/imi_cad_dintii.php

http://www.portal-info.ro/dictionar-de-vise/semnificatie-dintii-1863.html

http://vise.eva.ro/dictionar/interpretare-dinti.html

| Liv_5269 explică:

Multumesc tuturor pentru toate raspunsurile!