| Violeta_Violeta_1995 a întrebat:

In cateva zile ma imbrac de scoala,asa ca vreau sa va cer niste sfaturi,vreau sa stiu ce haine se poarta acum, caci am cautat pe toate site-urile si nu am gasit nimic :*!

4 răspunsuri:
| alexandra2222 a răspuns:

Anul acesta se poarta gecile de blugi.

| adry2001 a răspuns:

Draga, nu conteaza atat de mult hainele(bine nici sa mergi cu niste "carpe" pe tine). Important e sa te simti tu bine. Uite eu o sa port cateva camasi( la noi la scoala asa se cere), blugi, si ce mi-am cumparat nou a fost o geaca asa cu blanita pe dos pentru iarna, pentru toamna/primavara niste sfetere ca sa zic asa si mai exact 4. Sunt frumoase, chiar daca nu sunt foarte la moda. Culorile pe care le-am ales eu au fost: mov inchis cu mov deschis, turcoaz, albastru, si crem. Mie mi le plac mult si te-as sfatui sa le porti, deoarece sunt comode si frumoase. Mi-am cumparat niste adidasi gri spre negru cu sireturi roz, iar de ghete inca nu m-am hotarat dar m-am gandit la unele joase cu blanita pe margini. Daca la tine la scoala nu e o regula cu camasi sau uniforma, poti sa porti bluzite nici foarte largi, nici foarte stramte, cu un imprimeu frumos. Poti sa porti blugi stramti/colanti. Blugi te-as sfatui sa fie albastri spre negru, iar colantii albastru sau negru. Eu cred ca aceste haine sunt ideala pentru o eleva decenta, care vrea sa se imbrace la moda.

| Alcszusa a răspuns:

Daca as spune ca cea mai frumoasa tinuta la scoala este uniforma?! Daca la scoala ta nu este obligatoriu uniforma atunici o camasa si niste blugi si niste balerini e numai perfect, deoarece te duci la scoala nu la club. Nu vreau sa par rea dar totusi trebuie sa existe o diferenta intre imbracaminte pe care o porti in parc si ceea de la scoala! Si mie imi plac hainele cool si sa fiu tot timpul in pas cu moda dar nu la scoala.