| Anonim693748285916472 a întrebat:

Buna TPU
Sunt baiat, am 13 ani si de la un timp am urechea dreapta infundata(cel putin asa cred) adica,cand stau cu capul pe urechea stanga aud foarte incet,dar cand stau pe urechea dreapta nu se schimba prea mult
O sa raman surd? Sau cum scap de asta?
Ajutor, devin disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Nu ramii surd. Dar mergi la medic. Poate fi de exemplu un dop de ceară care se înlătură la medic.

| GaryOfLivia a răspuns:

Calm băiatu'.
Cel mai probabil ai canalul înfundat cu ceară, te duci cu cineva la un medic ORL unde o să țil desfunde cu apă sub presiune.
Dacă ție sila de doctor poți să încerci să îți bagi dușul cu apă călâie, să ții gura deschisă dacă faci asta, nu are ce să se întâmple dar recomand varianta cu medicul.

| Simion_Andreea_1997 a răspuns:

Spune-le parintilor tai sa te duca la doctor