| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. De ce oare atunci cand sunt pe punctul de a adormi si se aude un zgomot(ori tuseste cineva, ori fosnaie, ori se aude pe scara blocului ca si cum ar pasi cineva, ori "trosneste" termopanul etc), tresar si imi piere somnul? De ce mi se intampla asta? Si apoi imi e teama sa nu se mai auda si a 2-a sau a 3-a si cumva anticipez ce ar urma.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Poate ai stres, poate nu ti-ai consumat energia pe ziua aia si creierul o ia razna, ori nu te-ai pus mai devreme in pat, ca sa dedici suficient creierului sa adoarma.

Problema asta pleaca de la minte si overthinking. Pune-te devreme in pat si incearca sa nu mai controlezi gandurile. Auzi un zgomot, asta e, nu vei dormi o noapte fara nici unul, decat de te duci in pustietate.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa inveti, cum sa te deconectezi COMPLET de la zgomotele ai alti factori (chiar si cele mai slabe), mai ales inainte de adormire.

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti dopuri pentru urechi, din farmacie si problema ta se rezolva complet, nemaiauzind zgmote deloc.

Răspuns utilizator avertizat