| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Nu stiu ce sa fac : de la un timp ma sperii foarte tare.
Daca citesc si se aude afara un zgomot mai tare ma sperii, sau daca stau la TV si se aude un zgomot tare la tv ma sperii, dar nu stiu de ce.
Stiu ca nu s-a intamplat nimic dar dintr-o dat tresar.
De ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Briffon a răspuns:

Hmmm. Poate ai fonofobie, adica frica de sunete puternice. Cel mai bine ar fi sa apelezi la un doctor, de preferat sa fie urolog. Funda?

| suntserios a răspuns (pentru Briffon):

Macar stii cu ce se ocupa un medic urolog?