| dienutzascumpy a întrebat:

de ceva foarte mult timp ma lupt cu anorexia asta; sunt prea slaba nu stiu doamne ce sa mai fac sa ma pot ingrasa si eu cateva kilograme. Mentionez ca am 20 de ani si mananc destul de bine, iar anul acesta urmeaza sa ma marit. Am o gramada de haine si stau pe mine ca pe o scandura va rog ajutati-ma cu ceva medicamente sau ceva.Am fost si la medicul de familie si mi-a recomandat doar polen granule dar dupa acestea fac acid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Asa sunt si eu am 22 ani si slabesc in ultimul hal, nu pun gram pe mine, am luat tratamente peste tratamente in zadar, am haine n in sifonier si ma imbrac doar cu 3 perechi de pantaloni restul asteapta sa mai pun ceva pe mine, stiu ce simnti si eu caut solutii de ani de zile si degeaba.Uni spun sa fi fericita ca nu te ingrasi ca alti se chinuie sa slabeasca dar nu e chiar asa stiu cum e sa nu te simnti bine in pielea ta, eu ma gandesc sa fac un copil dupa ce am discutat cu medicul meu, nici nu stiu ce sa mai fac e tare greu credeam ca nu mai sunt oameni ca mine.Multa sanatate te incurajez cu drag.

10 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Adica poti sa mananci orice fara sa te ingrasi? Cred ca 90% din populatie isi doreste asta. Oricum cat despre cazul tau, incearca sa mananci multi carbohidrati, gen paine si cartofi, nu fast food ca aia te omoara nu te ingrasa, si fructe multe.

bursuc001
| dienutzascumpy explică (pentru bursuc001):

Multumesc

| bursuc001 a răspuns (pentru dienutzascumpy):

Cu plăcere happy

Multă sănătate.

| MgdDroopy a răspuns:

Fă-ți grijă de sănătate, nu de aspect. O sa te îngrași după ce naști. O amica era la fel ca tine. Dupa bebe s-a îngrășat 10 kg.

| MgdDroopy a răspuns:

Aaaa. Si ti nu ești anorexică. Te rog cauta pe net sa vezi xat e de grava aceasta boală. Tu nu o ai. Esti doar slabă.
Recomand sport.

| dienutzascumpy explică:

Am uitat sa spun ca am 1, 67 m si 41 kg

| nico097 a răspuns (pentru dienutzascumpy):

Si eu am 1.67 si 40 kg, pe 7 mai voi merge la medic cu analizele si iti voi comunica si tie ce ma sfatuit, multa sanatate.

| dienutzascumpy explică (pentru nico097):

Mersi multa sanatate si tie