| fliropf a întrebat:

Buna TPU! De ceva timp, mă doare in piept, dar mereu după ce vin de la rece (trag aer rece in piept). De asemenea, îmi transpiră palmele foarte mult. Știți cumva ce aș putea avea? Vă rog nu-mi spuneți să merg la un control, nu pot momentan. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci revino, cand poti sa mergi la un control medical!

| 1997onur a răspuns:

Poate ai racit sau urmează sa răcești bea ceai cald și nu mai sta în frig sa nu răcești și îmbracăte mai gros

| fliropf explică:

Menționez că beau zilnic ceai foarte mult. Și stau la cald mai continuu, mai puțin când sunt la liceu (e frig)

| 1997onur a răspuns (pentru fliropf):

Mergi la medicul tău de familie când ai timp și spune-i și lui simptomele pe care le ai sigur va ști ce ai.

| fliropf explică (pentru 1997onur):

Medicul meu de familie pare a fi paralel cu medicina..in urma cu câțiva ani, m-am dus la el cu o durere in partea dreapta, la ovarul drept, și-mi zice că am un mușchi sucit. Noroc că nu l-am ascultat și am mers la urgențe cu ajutorul unei cunoștințe (fără trimitere), și domnul doctor chirurg mi-a zis că dacă mai stăteam puțin acasă, ajungeam la operatie. Deci, nu știu ce să zic.

| 1997onur a răspuns (pentru fliropf):

Doamne ce doctor atuncia mergi cu prietena ta din nou la același doctor care este bun și care este cu adevărat doctor și spune-i simptomele pe care le ai el mai mult ca sigur va ști ce ai și o să-ți dea o rețetă ceva sa iei ca să nu mai ai dureri în piept.

Mușchi sucitlaughing)) asta a fost tare