| anonim14081995 a întrebat:

de ceva timp ma simt foarte obosit aproape mereu as dormi. A fost si vremea asta schimbatoare mereu dar e prea de tot, parca se inchid ochii singuri. N-am nici o boala dar poate sa am ceva si sa nu stiu, nu ma doare nimic dar ma simt ciudat si obosit parca as fi intr-un vis.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Și durerea sufletească e tot o suferință fizica. De la vreme poti avea depresie care sa se manifeste prin somnolență si derealizare, asa cum ai spus tu.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are vremea nici o problema sa-ti influenteze tie odihna.
Cand esti tanat, nu ai motive sa te plangi de oboseala, daca dormi orele de noapte, noaptea!
Abia cand pierzi noptile, incep sa apara probleme de sanatate, printre care oboseala excesiva.
Totul revine la normal dupa 1-2 saptamani de dormit corect: culcat la 10 sera si trezit la 6-7 dimineata.
Orele de noapte fiind vitale refacerii organismului, a creierului si a bunei functionari a organelor interne.