| ionut009 a întrebat:

Buna TPU de ceva timp ma ustura ochi si imi lacrimeaza cand ma uit la TV sau la PC si de cateva zile ma ustura in continu ce trebuie sa fac sa imi pun ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaIsabela a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor, sa iti faci un control, poate iti da ochelari doar pentru asta. Sau poate stai prea aproape de televizor si mult timp in fata calculatorului. Daca stai mult in fata calculatorului, ia pauze dese si uita-te in alta parte din cand in cand. Succes.

1 răspuns:
| Lorenutza_Lori_1998 a răspuns:

Pai epinde in mare parte da ai cam avea nevoie dar am si eu o intrebare.Cumva cand te trezesti dimineata ai ceva ca o cojita la ochi ca daca da s-ar putea sa te fi luat curentul la ochi mi-s-a intamplat