| Sara01 a întrebat:

De ceva timp mi-a aparut pe maini o ciuperca. Am fost la dermatolog si mi-a prescris o crema. Dupa ce a trecut,in acele locuri mi s-a luat bronzul. Crema actioneaza foarte greu. Dupa ce au trecut, au aparut in alte locuri. Intrebarea mea este: stiti niste "leacuri" pentru tratarea acesteia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă ţi a fost prescrisă această cremă, dă te în continuare cu ea, nu există leacuri băbeşti.
Te pup!

| Sara01 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut undeva ca ciuperca la picior trece cu otet, de aia am intrebat.

| karsivan a răspuns:

Orice micoza trece cel mai repede in 40 zile asa ca poate dura si 2 luni 3 luni pana scapi, importanta este igiena ramn spori si te reinfectezi asa ca zilnic schimbi asternuturi de pe pat le speli si le dezinfectezi, le calci cu fierul de calcat sa omori sporii, la fel procedezi si cu hainele schimbate zilnic si dezinfectate.Ti-as recomanda sa te speli in loc de sapun sau de gel de dus cu un sampon cu clohexidina (dezimfectant) sau solutie de clohexidina 1%
http://www.paginamedicala.ro/......rea_16784/