| Gabitzu246 a întrebat:

De ceva timp tot imi fac griji pentru ca urmeaza sa dau testul oftalmologic pentru scoala de soferi si nu stiu daca il voi trece cu bine, deoarece eu cand eram mic purtam ochelari de vedere nu aveam dioptrii mari tin minte ca la un ochi aveam cu - si la altul cu +, in fine si de vrei 5-6 ani nu i-am mai purtat,as vrea sa va intreb daca acel test este greu,adica, c-am ce te pune sa faci? Va rog sa nu luati in ras intrebarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Hey stai calm eu cand am fost sa fac toate testele pentru scoala de soferi nu m-a bagat nimeni in seama. Respectiv cand am dat testul oftalmologic, doctorul s-a uitat la mine, m-a intrebat ce mai fac, mi-a semnat ce trebuia semnat si mi-a dat drumul. happy

| MrGeo1975 a răspuns:

Daca nu vezi clar si bine cu un ochi sau cu amindoi ochi, nu vei putea sa absolvi scoala de soferi.

| Gabitzu246 explică (pentru MrGeo1975):

Am 3 ani de cand am permisul, numai am probleme cu vederea laughing, intrebarea este din 2013