| Julia3991 a întrebat:

Buna TPU! De felul meu sunt mai sperioasă! Acum 3 zile mi-a Venit prima menstruație după ce am născut, am 5 saptamani de când am născut și e abundentă ( nu umplu un absorbant intr-o ora ) fata de cum o aveam eu normal înainte sa nasc! Așa trebuie sa fie? Precizez ca nu am alăptat deloc ( am luat pastile sa nu îmi vina laptele nu stiu dacă afectează cu ceva asta)! Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Menstruația poate fi diferită după naștere, inclusiv în ceea ce privește cantitatea de sânge pierdută. Este posibil ca menstruația ta să fie mai abundentă în primele luni după naștere, datorită schimbărilor hormonale care au loc în organismul tău.

Daca durează mai mult de 7 zile sau dacă ai simptome precum dureri severe de burtă sau oboseală mergi la medic.

| Julia3991 explică (pentru helpforyou):

Deja am 4 zile de când mi-a venit și nu am nicio durere de burta, înainte sa rămân însărcinată aveam niște dureri de mi se ridica parul pe mine, acum nu am nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este absolut normal si firesc! Se poate intampla oricui, nu aveti de ce sa va ingrijorati. Multa sanatate! Totul este in regula.