| Andrusk2 a întrebat:

De ieri am început sa urinez des. Tind sa cred ca am răcit deoarece umblam cu gleznele goale, nu purtam ciorapi etc.
Faza este ca am citit și zicea un site ca este simptom de diabet. Dar am doar senzația de urinare, nu am stări de oboseala, nu am sete excesive, nu văd încețoșat, nu am stări de rău etc. Și alt site spune ca e o infecție urinară. Voi merge și la doctor. Dar așa in mare credeți ca e diabet? Eu ma simt bine, nu am nimic altceva decât ca urinez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e diabet, ori ai facut infectie urinară ori cistită, imbraca te bine ca numai este vara sa mergi fara ciorapi, ce varsta ai? Esti fată?

| Andrusk2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 ani da sunt fata

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrusk2):

In general voi fetelor sunte ti foarte sensibile in zona vaginului, răciti des, de aceea acum trebuie sa te imbraci bine in special sa ai picioarele calde sa nu le ai reci, trebuie sa porti ciorapi groși șosete eventual, cizme imblanite si in care sa nu intre apă, ca acum este sezonul racelilor, ca sa numai ai urinari asa dese incalzeste apă in sticle seara si le pui pe burtă in zona rinichilor vaginului sa se vindece, si poti lua vimovo de la farmacie aia este o pastilă pentru infectii urinare si nu numai, este un analgezic amelioreaza durerea si daca ai nisip la rinichi il elimini prin urină. Sănatate multa.

| alina2k18 a răspuns:

Ai racit unde?
Daca te referi jos... acolo poti face cel mult o infectie care poate trece de la sine.
Racelile sunt provocate de un virus nu de umblatul cu gleznele goale laughing

| Andrusk2 explică (pentru alina2k18):

Umblatul cu gleznele goale pe frig, la -2 grade, nu îți suna a răceala sau?

| alina2k18 a răspuns (pentru Andrusk2):

Si cum intra bacteria/virusul acolo unde ai ''raceala''?
laughing
Se urca pe glezna pana la genunchi si cat mai sus?
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E răceală, nu e infecție și nici diabet ..ai grija de tine acoperiți gleznele și poartă ciorapi daca nu te băga ăștia în carantină 14 zile.nu mai citi toate prostiile de pe net. stai la căldură și bea niste ceaiuri și pune o pernă sa o ai la spate in zona rinichilor. Ți pup și ai grija de tine :*

| skr1ptu a răspuns:

94% din fricile noastre sunt de obicei doar așteptări false ce par reale.
Primul lucru ar fi sa te calmezi, sa aștepți cele mai bune rezultate și sa te pregătești pentru cele mai rele care cel mai probabil n-or sa vina. Gândește-te dacă nu cumva consumi mai multe lichide decât de obicei. Dacă nu ai simptomele de ce te-ai îngrijora? Dacă ți-ai început viata sexuala, ar putea fi prostata dar tu știi ce vârstă ai și ce-ai făcut. Doresc numai bine

| milsugiLmao a răspuns:

A avut si tata aceeasi problema si a murit, nu stiu ce sa ti zic

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru milsugiLmao):

Esti nebun cum sa sperii oamenii, a murit din alte cauze nebunule.